Informácie k bazénom a zastrešeniam na jednom mieste

Štandard vs Exklusiv
Výhody plastových bazénov
Stavba bazénu
Úpravy vody
Zastrešenia
Doprava

Naše bazény vyrábame na rozdiel od niektorých našich konkurentov z kvalitnejších plastových profilov. Vyrábame bazénové telesá v prevedení :

 • Štandard – kvalitný polypropylénový profil strednej triedy. Spĺňa všetky kvalitatívne parametre
 • Exkluzív – prvotriedny vysokokvalitný profil od nemeckej firmy Röchling. Vyniká nadštandardnými kvalitatívnymi parametrami a jeho životnosť sa odhaduje na viac ako 30 rokov pri zachovaní rovnakých parametrov.

Možno nájdete aj lacnejšie ponuky na bazén ale zaručujeme Vám, že ani zďaleka ich kvalita materiálu alebo technické prevedenie sa nevyrovná tomu nášmu bazénu (obrázky nekvalitných bazénov nižšie). Hlavne niektorí naši jazykovo blízky západný susedia používajú polypropylénové dosky nižšej kvality, ktorý je síce lacnejší ale ani zďaleka toľko nevydrží. Bazén vyrobený z týchto materiálov môžete za 5 rokov akurát tak vyhodiť, lebo bude zničený škaredý a ak máte šťastie nebude deravý. Náš bazén v prevedení Exkluziv je naozaj na veľmi vysokej úrovni so špičkovým technickým prevedením. Celé prevedenie bazéna je o triedu vyššie vďaka čomu získate bazén kvalitnejší s dlhšou životnosťou. Model Štandard je upravený tak aby kvalita a cena boli vyvážené.

Pýtajte sa vždy na prevedenie samotného bazénového telesa, na šírku rebier zvislo alebo vodorovne, hustotu rebier, či rebrá majú diery na lepšie pretekanie betónu a podobne. Všetky tieto parametre majú dopad na celkovú cenu a samozrejme aj kvalitu plastového bazéna.

Ak hľadáte kvalitu rozhodne odporúčame prevedenie Exkluzív, ktoré je drahšie ale aj kvalitnejšie.

Je len na Vás či cena a jedine cena je kritériom pre Vaše bazénové pohodlie. Ak len cena tak sa opýtajte samých seba prečo nejazdíte na autách rumunskej značky.

Ukážka "odfláknutých" a nekvalitných bazénov. Tieto bazény sú lacné ale hlavne nekvalitné a zďaleka sa im vyhnite lebo to budú len vyhodené peniaze!!!

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Odfláknuté zváranie plastového bazéna

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Odfláknuté zváranie plastového bazéna

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Odfláknuté zváranie plastového bazéna

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Odfláknuté zváranie plastového bazéna

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Rebro je krivo prizvárané

Odfláknuté zváranie plastového bazéna
Odfláknuté zváranie plastového bazéna

 

 

 

 

 

Kvalita v prevedení Exkluzív

Kvalitné plastový bazén Exklizívna prvý pohľad viditeľný rozdiel v kvalite

 • kvalitné zvary
 • kvalitné hrubé a husté rebrovanie
 • diery kvôli betónu v rebrovaní sú veľké a nahusto
 • začistené  a zabrúsené okraje

 

Výhody polypropylénových / plastových bazénov

Výhoda našich bazénov je predovšetkým trvanlivosť, stálofarebnosť, dlhá životnosť aj 10 rokov (v prevedení Exklusive aj 15 rokov), jednoduchosť osadenia a montáže. Bazénová vaňa ma namontovaný skimmer, trysky a postačuje ho len vložiť  do pred-pripravenej stavebnej jamy a zapojiť. Pri menších rozmeroch bazéna postačuje okraje zasypať zeminou ale doporučujeme medzi zem a okraj bazéna dať suchý betón. Menšie veľkosti bazénov alebo kruhové bazény môžu byť umiestnené aj nad zemou alebo čiastočne zapustené. Pri tomto prevedení je možné okraje upraviť dreveným obložením.

Farebný odtieň bazéna je Jadranská modra, ktorá pôsobí elegantne a navodzuje pocit mora. Vyznačuje sa farebnou stálosťou nakoľko vnútorný povrch je UV stabilný. Polypropylénové dosky sú najvyššej kvality a ponúkame 2 typy vyhotovení. Vyhotovenie Štandard, kde polypropylénové dosky sú bežnej/štandardnej kvality  a potom od renovovanej nemeckej firmy Röchling v prevedení Exklusiv.  Bazény vyrábame zváraním z polypropylénových dosiek najmodernejšími a najnovšími technúolúogiami a zváračkami, ktoré obsluhujú odborne vyškolení technici. Plastový bazén sa zvára a zvary sú vidieť ale nie sú rušivé.

Okraj čiže lem bazénu môžeme prispôsobiť podľa požiadavky. Ak viete, že budete mat umelý kameň alebo dlažbu, ktorá bude tvoriť okraj bazénovej plochy tak upravíme lem tak aby vám to vyhovovalo k tomuto prevedeniu. Štandardne vyrábame lem takzvaný „nepriznaný“ ale na výber máte aj lem „priznaný“ ktorý je široký do 10cm.

Ďalšie výhody plastových bazénov z polypropylénu:

 • Veľmi jednoduchá montáž a osadenie bazéna
 • Protišmykový farebne stály povrch vnútorných stien, schodov a podlahy
 • Vynikajúca odolnosť materiálu v prípade mechanického namáhania, dlhotrvajúca životnosť materiálu min. 15 rokov a odhadovaná životnosť je až 50 rokov.
 • Vynikajúce izolačné vlastnosti, odolné voči mrazom a vonkajším vplyvom v rozsahu -40 ° C do + 70 ° C
 • Možnosť osadiť bazén aj na zem bez nutnosti zakopať bazén do zeme (pri menších rozmeroch bazénov)
 • Cena oproti konkurencii

Stručný návod: V prípade, že ste sa rozhodli pre bazén a rozhodli ste sa ho realizovať svojpomocne tak potrebujete vykopať bazénovú jamu širšiu a dlhšiu o 20-25 cm ako je teleso bazéna, vyrovnať dno, vysypať štrkom, položiť Kari sieťovinu priemer 6 oká 15x15cm a zaliať betónom hrubým 15 cm B 20. Po vytvrdnutí a deň pred osadením bazéna nalepiť 2 cm XPS. Pred uložením bazéna skontrolovať či je XPS čistý bez špiny. Po uložení bazéna môžete (nemusíte) na boky pripevniť XPS 5 cm kvôli lepšej izolácii a hadice obaliť izoláciou. Následne zasypať suchým betónom B15 ale tak aby voda v bazéne bola vždy vyššie ako betón.

Na uloženie filtrácie a čerpadla treba nájsť čo najvhodnejšie miesto čo najbližšie k bazénovému telesu. Môže to byť murovaná šachta z debniacich tvárnic, plastová šachta, záhradný domček, garáž alebo drevený domček. Vieme, Vám na kľúč zabezpečiť stavbu šachty alebo dreveného domčeka.

Bazénovú vodu je nutné udržiavať čistú, hygienicky nezávadnú, zbavenú baktérií, rias a rôznych mikroorganizmov. Vhodnými chemickými prípravkami zabraňujeme znečisteniu vody. Spôsob ako udržať vodu čistú je manuálne alebo automaticky.

Manuálna údržba vody

sa vykonáva ručným dávkovaním chemických prípravkov napríklad tabletami MASTERsil 4v1 do plavákového dávkovača. Pravidelne 1x týždenne doporučujeme kontrolovať hodnoty PH a Chlóru pomocou testerov vody. Vo všeobecnosti platí, že 1 tableta = 1 týždeň.

Automatické dávkovanie chemických látok pracuje na princípe vyhodnocovania kvality vody v dávkovači za pomoci kalibračných sond, ktoré merajú obsah chlóru a pH vo vode.Automatickou údržbou je zaručené pravidelné a presné dávkovanie chemických látok a prakticky nulové riziko, že voda v bazéne bude závadná, alebo sa začnú tvoriť riasy.

Údržba za pomoci slanej vody pracuje na princípe elektrolýzi vody (chemický rozklad látok elektrickým prúdom vo vodivom roztoku), čiže rozklad soľného roztoku NaCl (soľ) na chloran sodný, ten pôsobí ako dezinfekcia bazénovej vody

Ľudia si myslia, že technológia slanej vody je bezchlórový systém ekologickej dezinfekcie. Nie je to však pravda. Ide o chlórový systém a pre osoby, ktoré sú na Cl alergické, je rovnako nepríjemný dezinfekčný prostriedok do bazénov ako chlór plynný alebo chloran sodný. Chlór vyrobený takýmto spôsobom je však pomerne čistý a menej dráždi oči.

Výhody soľnej dezinfekcie

» účinnosť proti riasam, vírusom, baktériám

» menej agresívna voda k ľudskému organizmu

» nízke prevádzkové náklady v kombinácii s autom. pH- mínus

Nevýhody soľnej dezinfekcie

» agresivita vody na kovové časti

» vysoký obsah chloridov vo vode pôsobí agresívne aj na nerezové časti

» problém s likvidáciou odpadných vôd (nesmie sa vypúšťať do ČOV)

» napáda kovové solárne panely a výrazne znižuje ich životnosť

» menej presná regulácia produkcie chlóru, hodnota produkcie vyjadrená len v %

» nutnosť používať bazénové príslušenstvo vyrobené s odolných materiálov(titan, nerez AISI 402)

Stavebná príprava

Podklad na ktorom budú umiestnené koľajnice zastrešenia musí byť vždy v rovine, prípustný je len minimálny spád 0.5%. Dlažba, kde budú inštalované koľajnice pre zastrešenie bazénov, musí byť pevne spojená s podkladovým betónom (prilepením). Nespevnený podklad (napr. dlažba položená do zásypu), je nevhodný pre montáž zastrešenia bazéna, pretože pôsobením dažďa a vetra môže dôjsť k uvoľneniu konštrukcie i s dlažbou pripevnenou ku koľajisku (túto montáž vykonávame len na výslovné prianie zákazníka bez možnosti prípadnej reklamácie)

 

Ochrana pri silnom vetre

Pri silnom vetre, keď hrozí riziko odtrhnutia je nutné zastrešenie natiahnuť nad bazén a zaistiť všetkými aretačnými prvkami, ktoré k zastrešenie patrí. Dvere a iné otvory musia byť uzavreté.

 

Čistenie

Pre zachovanie pekného vzhľadu zastrešenia je vhodné polykarbonát pravidelne čistiť. Pri menšom znečistení stačí umyť zastrešenie prúdom vody. Ak je znečistenie väčšie je potrebné použiť mydlovú vodu alebo jemný saponátový prostriedok. Nepoužívať prípravky na báze benzolu, benzínu, acetónu a ani žiadne ostré predmety na čistenie.

Dopravu plastových bazénov do 3m šírky zabezpečujeme pomocou prívesu. Na prívese donesieme bazén až k Vám domov ale na zloženie bazénu z prívesu a uloženie do jamy je potrebné pomoc z Vašej strany. Buď treba zabezpečiť 5 až 8 chlapov (podľa veľkosti bazéna) alebo žeriav prípadne Manitou.

Prevoz bazéna na pozemok nie je vždy jednoduchá úloha a vyžaduje si koordináciu viacerých faktorov. Pri kúpe bazéna myslite na fakt, že ako bazén dostať na pozemok respektívne záhradu.

Pri bazénoch širších ako 3m zabezpečujeme dopravu veľkým nákladným autom s manipulačnou rukou. Toto auto má povolenie prevážať nadrozmerný náklad. Za všetky prevozy nadrozmerného nákladu je potrebné si priplatiť.