Ako si vybrať bazén a ktorý bazén je lepší

Tieto a podobné otázky počujem u nás v kancelárií dosť často lebo bežný človek je zmätený z toľkých možných typov bazénov, kde každý ma svoje pre a proti. Bazén fóliový, plastový, laminátový či keramický či z polystyrénových tvárnic a podobne. Bazénov je veľa druhov tak ako automobilov a neexistuje jednoznačná odpoveď, ktoré auto je najlepšie lebo jedno je rýchle, druhé praktické, tretie lacné a podobne a to isté platí pre bazény. Aj bazény v našich končinách majú aký taký pomyselný rebríček kvality:

  • nafukovací bazén
  • fóliový s plechovou stenou
  • fóliový s polystyrénových tvárnic
  • plastový bazén
  • laminátový bazén
  • murovaný bazén ťažkou fóliou
  • keramický bazén
  • nerezový bazén

v tomto poradí by sme mohli zadeliť bazény čo sa týka kvality a ceny zároveň. Čím je bazén kvalitnejší tým je aj drahší a tým aj ponúka iné možností.

Veľa ľudom postačuje nafukovací alebo bazén nadzemný s plechovou stenou a chápem ich lebo od bazéna požadujú akurát to aby sa v ňom osviežili a ich deti zašantili. A keď skončí leto bazén sa zbalí a počká v garáží do ďalšej sezóny a koniec.

Pre mnohých iných je bazén súčasťou architektúry domu, je to niečo čo neslúži len ako voda na osvieženie ale aj dotvára architektúru záhrady, domu a okolia.  Pre tých náročnejších musí bazén nie len slúžiť ale i nejako vyzerať a  tí vyžadujú kvalitný bazén, ktorý bez väčšieho zásahu vydrží s rovnakým šmrncom aj viac ako 10 či 15 rokov, pre túto skupinu ľudí sú určené keramické a nerezové bazény. Ešte by sme mohli zahrnúť aj murované s ťažkou fóliou ale pri nich treba počítať s výmenou fólie po 5-7 rokoch.

Nami vyrábané plastové bazény sú overené časom a dokazujú, že sú veľmi vhodné na realizovanie domáceho bazéna na záhrade. Plastové bazény sú určené na inštaláciu do zeme a pri správnej stavebnej príprave vydržia aj 30 rokov. Kúpou plastového bazéna od nás sa nemusíte báť a stačí sa tešiť na pekné letné chvíle. Prezrite si našu ponuku bazénov na www.BazenoveSialenstvo.sk/bazeny

Leave a Reply